Čerpadlo pro dřez: výběr, varianty, ceny, instalace

Tento článek vám pomůže porozumět mnoha problémům, například proč potřebujete čerpadlo pro vypouštění vody z umyvadla? Jaký je princip jeho práce? Mají tato zařízení další funkce?

Obsah
 1. Proč to potřebujete?
 2. Čerpadlo a jeho provoz
 3. Pravidla pro instalaci čerpadla
 4. Nejoblíbenější modely
 5. Unipump Sanivort 600
 6. Unipump Sanivort 250
 7. "Speroni Eco Lift WC 560"
 8. Grundfos Sololift2 WC-3

Proč ji potřebujete?

Proč potřebujeme čerpadla pod dřezem a místní kanalizací? To je samozřejmě nezbytné pro zvýšení odtoku nad úroveň sanitárních armatur. Jednoduchým příkladem je umístění skořepiny pod úrovní kanalizace, například v suterénu. To však není jediný důvod.

 • Čerpadlo může mít drtič, který se skládá z řezných částí, které jsou schopny roztát pevné produkty a součásti, které unikají. Zajistěte, aby nedocházelo k ucpávání kanalizačních trubek drcením odpadu z potravin.
 • Pokud mají kanalizační potrubí velkou délku, ale s malým průměrem, pak "stroj" pomůže vytvořit další tlak, čímž se kompenzuje nedostatečná předpětí.
 • Je-li akumulace septikemie umístěna v oblasti sklonu vyšší než struktura, musí být prohloubena na určitý počet metrů. Bohužel, ale není vždy možné dělat takovou práci, například skalnatá půda nedovolí, aby všechny úkoly byly prováděny.Čerpadlo zajistí nucený průtok kanalizace.
 • Pamatujte, že v případě popsaném výše existuje velmi důležitá těsnost jámy. Jinak filtrovaný odtok začne mýt půdu pod základem domu.

  Čerpadlové zařízení a jeho provoz

  \ t

  Jak je čerpadlo, které má být instalováno pod dřezem?

 • Tělo jednotky vypadá jako vzduchotěsná nádoba, která má víko, které lze odstranit. Tam může být jeden a několik přílivových trysek, a chopper je nejvíce obyčejný. Díky tomu se veškerý odpad z produktů změní na kašovitý, který je naprosto bezpečný, nevede k ucpání.
 • Pak odpadní kapaliny vystupují do trysky pomocí odstředivého oběžného kola. V důsledku kontaktu s odtoky dochází k ochlazování motoru, což zajišťuje veškerou práci čerpadla. Zpětný ventil je umístěn ve výstupní trubce. Jakmile se čerpadlo zastaví, odpadní voda nemá přístup k návratu do těla gravitací.
 • Samozřejmě, když přijde kapalina, dochází k cyklickému provozu čerpadla, který je po většinu času nečinný. To pomáhá vyhnout se problémům spojeným s chlazením, opotřebením a šetřením energie.
 • Jakmile se odpadní voda dostane, jednotka se zapne. To se provádí pomocí nejjednodušší a nejrozšířenější metody - float. Poskytuje inkluzi s určitým zvýšením tekutin, které se vypne, když se hladina snižuje.
 • Pravidla pro instalacičerpadlo

  Ve skutečnosti je jich málo. Každý výrobce udává jmenování odchozích a přílivových trysek. Kromě toho je to doloženo každou instrukcí a dodatečným označením na obalu. Je prakticky nemožné je zaměňovat.

  Obecná pravidla pro výrobky tohoto plánu:

 • Jednotku je nutné instalovat na rovném povrchu, aniž by došlo k uklouznutí. Pokud pokyny uvádějí nezbytná montážní pravidla, použijte doporučení výrobce. To je nutné díky odstředivému oběžnému kolu s malou, ale významnou vibrací.
 • Toto čerpadlo připojujte pouze k uzemněné zásuvce s výjimkou všech ostatních možností. Může dojít k rozpadu mezi drenáží a fází. Pokud není zem, a potrubí je naplněno, osoba nevyhnutelně zasáhne proud.
 • Instalace výtlačného potrubí na výstupu se provádí. Vyhněte se kanalizačnímu systému, který má gumový tmel. Z nějakého důvodu to asi nestojí za vysvětlení.
 • Obvykle se používá polypropylen, pájený nebo polyethylen s tlakovým spojením.

  Mějte na paměti, že je třeba se vyhnout obrubníkům, ohybům potrubí o 90 stupňů. Jinak se může stát bodem neustálého ucpávání.

  Jak být v případě, že umístění instalatérských zařízení je nižší než kanalizace? Nejedná se o zdaleka takovou situaci, pokud jde o spiknutí budovy s uspořádáním ve spodní části nebo suterénu.

  Většina známých výrobců nabízí zajímavá řešení, která vám umožní kombinovat sprchový kout,umyvadlo a WC. S přihlédnutím k poměrně značnému objemu nádrže mohou pojmout odtoky ze všech tří typů kanalizace. Předkládaný vynález má však poměrně vysokou cenu, zatím ne každý průměrný kupující si bude moci dovolit takovou instalaci, ale ti, kteří mohou, budou určitě využívat všech vymožeností a kvality odtoků.

  Samozřejmě existuje alternativní způsob - odčerpávání odpadních vod vlastními silami. Samozřejmě, tyto akce budou mít velmi omezené možnosti, čerpadlo na odstranění fekálních emisí bude muset koupit.

  Prostředky vynaložené na takové rozhodnutí nelze srovnávat. Například, tam je “Grundfos Sololift2 WC-1”, cena kterého je 19,000 rublů. Je určena pro vnitřní instalaci. "WQD 10-8-0,55", stojí 3000, je určen pro čerpání výkalů.

  Jediné, co je potřeba, je instalovat uzavřený zásobník a ponořit ho do čerpadla, které není čerpadlem. To se provádí na dně kanalizace. Nejpoužívanější hydroizolační jamy vyztužené betonem, nebo ještě vhodnější, kapacita polyethylenu s kapacitou 100-150 litrů.

  Nejoblíbenější modely

  Pro více informací o čerpadlech musíte mít představu o různých modelech.

  Unipump Sanivort 600

  Toto je počáteční úroveň čerpací stanice odpadních vod. Jednotka je určena pro připojení k páru sanitárních zařízení, má přílivové chlapce, jejichž průměr je 10 cm a 3,8 cm (2 ks). Je zde jedna výstupní trubka, její průměr je 3,8 cm.

  Těleso se skládá z lesklého plastu. Upevnění víka - gumové těsnění a šrouby.Toto fekální čerpadlo má drtič.

  Pro spuštění čerpadla se používá plovák, nejběžnější forma a snímač tlaku pracuje. Čerpadlo má také tepelnou ochranu, která pracuje na vinutí elektromotoru na úrovni 136 stupňů.

  Je velmi důležité věnovat pozornost požadavkům výrobce, aby byly odtoky v dobrém stavu. Vyhněte se dostat do takových položek, jako jsou: tkaniny, stavební odpadky, papírové ručníky, zvířecí chlupy, vlasy a agresivní chemikálie.

  Specifikace: mezní hodnota tlaku - osm metrů. Horizontální délka resetu je 80 metrů. Existuje pouze jeden omezující faktor - odpor hydrauliky, protože trubka je poměrně tenká.

  Maximální čerpání - 0,1 kubické za 60 sekund.

  Spotřeba energie - 600 wattů.

  Unipump Sanivort 250

  Další zástupce čínského čerpacího průmyslu. Díky tomu je možné zajistit servis dvou sanitárních zařízení, která nevytvářejí plynné kanalizace. Obvykle se jedná o spojení mezi sprchovým koutem a umyvadlem.

  Průměr vstupní větve je 4 sm. Pro připojení k výstupu může být trubka o průměru 2,8 nebo 2,3 cm. Samozřejmostí je zpětný ventil.

  Tato jednotka neobsahuje drtič, protože je určena pro odtok vody, který nemá pevné složky.

  Provozní teplota je omezena na 50 stupňů. Režim tepelné ochrany pracuje na 135 °, jak je uvedeno výše.

  Charakteristiky tohoto čerpadla jsou následující:

  • Délka potrubí je 50 metrů.
  • Hladina vodního sloupce je omezena na 5 metrů.
  • Každou minutu je vyloženo 80 litrů. Vzhledem k nedostatku drtiče je poměr výkonu a účinnosti úspornější.
  • Potřebný výkon je 250 wattů. Samozřejmě, to je také zřejmé ze samotného názvu.

  "Speroni Eco Lift WC 560"

  Tradice mezi čínskými výrobci se již stala tradicí nazývat svou techniku ​​italskými nebo anglickými slovy s výjimkou tohoto modelu. Plasty se staly hlavním typem materiálu pro výrobu čerpadel. Víko, které je zajištěno západkami, může být v případě potřeby rychle odstraněno bez použití nástrojů jiných výrobců.

  Jednotka má čtyři vstupní otvory: tři 4 cm pro vanu, umyvadlo, sprchový kout a jeden 10 cm pro toaletu.

  Zapnutí čerpadla je tradičně jednoduchý plovák, což je snímač hladiny. Je zde výstup a zpětný ventil. Výrobci poskytli tento model speciálnímu ventilu, který zajišťuje uvolňování vzduchu, který je opatřen uhlíkovým filtrem, což znamená úplnou absenci možných pachů. Model je vybaven drtičem, nicméně, jak již bylo řečeno dříve, důrazně doporučujeme, abyste do něj nedostali papír, s výjimkou toalet, gumových předmětů, hadříků a dalších.

  Charakteristiky čerpadla:

  • Toto čerpadlo váží pouze 7,5 kg.
  • Maximální tlak - 6,5 m.
  • Výkon je 370 wattů s ohledem na produktivitu 80 litrů za minutu.
  • Pokud jde o úroveň hluku, \ tpak podle výrobce, to je poměrně nízká, to je jen 58 decibelů. Pokud však mluvíme o tom, co je v praxi, bude to mít pocit, že externí klimatizační jednotka pracuje, není nepříjemná, ale znatelná.

  Grundfos Sololift2 WC-3

  Tento model, uvedený v tomto malém seznamu, je jediným modelem vyráběným v Evropě. Závody vyrábějící čerpadla se nacházejí v Srbsku a Itálii.

  Stojí za to věnovat pozornost jedné specifické funkci čerpadla - velmi výkonnému drtiči. I když z nějakého důvodu nastane situace, kdy hygiena nebo hadr přichází do odtoku, nezastaví jeho práci. Nicméně, i když se to stane, nepotřebujete paniku, výrobce se postaral, aby demontáž čerpadla podléhala každému, kdo jej instaloval. Pro čištění jednotky je tedy provedena jediná demontáž oběžného kola, drtiče a motoru.

  Je zde napojení na toaletu, stejně jako na instalatérská zařízení s výrazně menší kapkou vody v množství tří kusů. Nádrž má objem 9 litrů.

  Ohebné tlakové potrubí, tryska má variabilní systém, takže může být připevněna jako trubka o průměru 4 cm, a trubka, jejíž průměr je 2,2 cm a vyšší.

  Charakteristika:

  • Spotřeba energie je 620 wattů.
  • Teplota vypouštění nesmí překročit 50 stupňů.
  • Neuvádí výkon čerpadla. Nicméně, pokud provedete některá měření, pak je jasné, že nemůže být nižší než 100 litrů za minutu.
  • Přístroj je vybaven stupněm krytí IP

  Je to samozřejmě zdaleka ne všechny modely, které představují moderní trh s domácím a domácím zbožím, nicméně tyto modely mají velmi dobrou pověst a většina recenzí je pozitivní. Mít čerpadlo v soukromém domě je velmi užitečné a občas jen nezbytné, takže je důležité přistupovat k jeho volbě se všemi zodpovědnostmi, aby po instalaci stačilo už mnoho let.

  Samozřejmě, než budete pokračovat v výběru čerpadla, můžete se poradit s odborníkem, který může poskytnout rady ohledně individuálního výběru jednotky, která splní všechny nezbytné požadavky a splní všechny nezbytné úkoly, které jsou položeny na rameni.