Broušení dřevěné podlahy: krok-za-krokem průvodce pro práci

Brusné dřevěné podlahy: krok za krokem průvodce

To, co se v posledních letech objevilo, je způsob, jakým přírodní stavební materiály způsobují mnoho návratů ke vzniku. A co může být tradiční a přirozenější dřevěná podlaha? Ať už se jedná o parkety nebo prkno, dřevo dokonale zapadne do každého interiéru. Kromě toho, moderní technologie umožňuje, aby mu každý odstín, zachování původní texturu materiálu. Ať už se jedná o konečný design designéra, první etapou přípravných prací je vždy broušení dřevěné podlahy. A teprve pak může být obarvena a pokryta ochranným prostředkem. Nezáleží na tom, že jste nainstalovali novou podlahu nebo jste se rozhodli obnovit staré, leštění, které ještě musíte.

Obsah
 1. Obsah
 2. Co potřebujete k práci?
 3. Přípravná fáze - příprava základu
 4. Pojďme přímo k broušení
 5. Manipulace s těžko dostupnými místy

Obsah

 • Co potřebujete k práci?
 • Přípravná fáze - příprava půdy
 • Pokračujme přímo k broušení
 • Zacházení s nepřístupnými místy

Co potřebujete k práci?

Vyrovnávání se s leštěním dřeva pomocí nástrojů je bohužel prakticky nemožné. Potřebný speciální stroj, nejlépe dva - jeden pro hlavní náměstí a druhý pro rohy. Náklady na takové vybavení jsou poměrně vysoké a nedává to smysl kupovat je pro domácí použití. Nodělat? Z této situace existují dva způsoby:

 • Najmout odborníka, který bude v krátké době upravovat podlahu, ale za to bude mít poměrně značnou částku;
 • Vezměte si vybavení k pronájmu a začněte sami.
 • Druhá možnost samozřejmě vyžaduje výrazně nižší náklady.

  Zde je tedy seznam nástrojů a materiálů, které je třeba připravit, než si vezmete brusku k pronájmu, takže v zaplaceném čase to nepadne, když pobíháte po městě při hledání potřebných věcí:

  1. Cyklus - speciální nástroj pro ruční zpracování těžko dostupných míst.

  Zde je nástroj, který může být hrubé broušení na těžko přístupných místech. Vyzkoušet hladkost bude muset ruční brusný papír

  2. Brusný papír - pro výpočet potřebného množství tohoto materiálu lze vycházet z toho, že jeden nabíjecí stroj postačuje na povrch 15-20 m2. Kromě toho je třeba vzít v úvahu, že je třeba několikrát leštit, neustále snižovat zrnitost papíru.

  3. Malý ruční stroj pro zpracování úhlů značně usnadní práci. Můžete si ho pronajmout tam, kde je velký mlýn.

  Tento nástroj, označovaný jako „bota“ v lidech, pohodlně manipuluje s úhly a těžko přístupnými místy.

  Přípravná fáze - příprava základny

  \ t

  Než začnete leštit dřevěnou podlahu, musíte se na tento proces pečlivě připravit:

  • Vyjměte z místnosti veškerý nábytek;
  • Sejměte sokly;
  • Ujistěte se, že napovrch podlahy nemá vyčnívající hřebíky nebo samořezné šrouby. Pokud je nalezen, nezapomeňte je ponořit do dřeva pomocí do-it-yourself. Pokud potřebujete staré parkety vyleštit, ujistěte se, že všechny matrice jsou pevně připevněny k základně.

  Důležité! Všechny profesionální brusky jsou vybaveny sáčkem na sběr prachu, ale ani toto zařízení z něj neukládá úplně. Pokud nechcete, aby se prach dostal do jiných místností, zakryjte dvířka vlhkým hadříkem.

  Pokračujme přímo k broušení

  Začněte plnit stroj brusným papírem. Pro první průchod používáme zpravidla nejhrubší abrazivum, to je č. 40. První průchod je lepší udělat diagonálně ke směru pokládky desek nebo parket.

  Při provádění prvního stupně broušení je nutné stroj pohánět šikmo ke směru pokládaných desek nebo parket

  .

  V této fázi je důležité, aby tlak bubnu byl řádně seřízen pomocí speciálního šroubu. Nedostatečný tlak povede k významnému zhoršení kvality broušení a nadměrné zatížení způsobí přílišné zatížení motoru. Signál, že se motor nemůže vyrovnat, změní zvuk stroje a sníží rychlost.

  Důležité! Bruska spotřebuje až 2,5 kW /h. Zajistěte, aby kabeláž a stroje ve vaší domácnosti vydržely takové zatížení. Mělo by také brát v úvahu významné startovací zatížení generované motorem stroje.

  Protože se brusivo opotřebovává, je nutné jej vyměnit. Zahrnout avypněte motor musí být v pohybu. Při zastavení pracovního stroje na podlaze mohou zůstat viditelné stopy, které pak budou odstraněny, což bude velmi obtížné.

  Pro každý následující průchod posuňte vozidlo o polovinu šířky bubnu.

  Podruhé je povrch leštěn jemnějším brusivem. Vyberte si jej podle kvality nátěru a počtu plánovaných stupňů broušení. Pro čtyři stupně použijte následující postup: brusný papír 40, pak číslo 60, pak číslo 80 a konečné číslo broušení 100 nebo číslo 120. Při broušení podlahy s malými nepravidelnostmi a tenkou vrstvou starého ochranného nátěru lze uvolnit jeden z kroků. Následně bude pořadí změn otěru následující číslo 40, № 80 a №120. Druhá a následující fáze provádějí pohyb podél vláken dřeva.

  Desky mezi deskami nebo podlahami parket musí být před posledním stupněm broušení utěsněny

  .

  Před dokončením broušení je nutné utěsnit trhliny mezi deskami nebo dlažbou parket. Můžete použít pro tuto hotovou pastu vhodné barvy nebo směs lepidla PVA s malým dřevěným prachem získaným v důsledku primárního broušení. Doba schnutí hotové směsi je uvedena na obalu a PVA suší několik hodin.

  Zacházení s nepřístupnými místy

  Je velmi vhodné použít takzvanou „botu“ pro podlahy v rozích, pod bateriemi a schody. Jedná se o malou ruční brusku pro manipulaci s těžko dostupnými místy. Pro výrobu takového broušení je lepší ve fázích: hotový jeden průchod ve středupokoje - ošetřeny rohy.

  To je vše. Vaše podlaha je připravena aplikovat lak. Jediné, co zbývá, je důkladné vyčištění plivat. První vrstvu laku naneste ve stejný den.