na úvodní stránku zde následuje obsah stránky

Flash - dynamický a interaktivní web

Efektivní i efektní forma prezentace ve světě moderních technologií!

Internet je jako dýchající organismus. Již několik let nejde o pouhou jednostrannou konzumaci obsahu, kdy nabízející přináší pasivní informace, ať již v podobě textu nebo obrázků a videa. Sami uživatelé, příjemci informací, požadují mít možnost ovlivňovat obsah, zasahovat do dění, nebo si prostě jen hrát a porovnávat se a bavit se.

Flash je jednou z mnoha technologií, které umožňují obohatit prožitek z webu. Jeho výhodou je jeho takřka 98% zastoupení na počítačích, možnost nasazení na všech typech počítačů bez dalších nutných úprav a na funkce velmi bohaté vývojové prostředí, kde se možnostem meze nekladou.

Pokud by Vás zajímaly technické možnosti a hlavně co pro Vás můžeme ve flashi připravit my, využijte náš kontaktní formulář.


Flashové bannery

Jednou z nesporných výhod technologie je možnost do velmi malého souboru “nacpat” velké množství informací, funkcí nebo animací. Často se proto s touto technologií setkáváme u reklamních bannerů.

Pokud tedy vydáváte novou knihu, představujete edici svého kmenového autora nebo vycházející hvězdy, nebo máte připravenu speciální nabídku, je tato forma reklamy nejčastější poptávanou formou na internetu.

Flashové bannery mohou zaujmout nejen důvtipnou animací, ale nabídnou i možnost interaktivity, kdy banner reaguje na najetí myši nebo kliknutí speciální akcí.

Bannery připravíme přímo podle Vašich podkladů (obálky knihy, písma, reklamní kampaně), můžeme ale nabídnout i vlastní kreativní pojetí.

  • Ceník a podmínky pro vytváření bannerů najdete zde.
  • Ukázky našich prací najdete zde.

Formáty podle SPIR

V rámci praxe a práce s reklamními formáty se ustanovila pravidla pro doporučené rozměry, velikosti a také způsob definovaní prokliku (aneb co se stane, když na banner kliknete). Tato pravidla jsou zaštítěna Sdružením pro internetovou reklamu, a jejich dodržování se projeví jako pozitivní v případě, kdy budete chtít svůj banner umístit na jiné internetové stránky, než je ta Vaše.

Pokud nás o banner požádáte, bude jedna z našich prvních otázek, zda je jedná o banner pouze pro Váš web (kde si můžeme dovolit libovolné rozměry a vlastnosti bannerů), nebo zda plánujete banner umisťovat i na jiné servery. Poté banner připravíme v souladu s pravidly SPIR, abyste při přenosu na jiné servery nenarazili na problém.


Animace

Pokud flashi odejmete omezení týkající se bannerů, získáte animace. Do vymezeného prostoru v rámci Vašeho webu, podle Vašich přání, vytvoříme vhodnou a Vašim potřebám adekvátní animaci. Můžete tak například na svých stránkách u zajímavé knihy použít úvodník, který navodí tu správnou atmosféru.

Obecně doporučujeme použít animaci jako “druhou stranu červí díry”. Pokud použijete flashový banner, který k Vám bude přivádět potenciální klienty, je dobré jim ukázat, že opravdu dorazili tam, kam zamýšleli. A pokud by se na danou stránku dostali odjinud, animace jim může připomenout, že vlastně zrovna na tuhle akci nebo knihu nedávno někde upoutávku viděli.


Aplikace

Pokud použijeme pravidlo “slyšte, zřete, čiňte”, po fázi zaujetí klienta a představením knihy, akce nebo samotného nakladatelství, si chce klient hrát, chce se dotknout a být sám hybným prvkem. Zde nabízí flash mnoho výhod a možností, jak se návštěvníkem a tedy potenciálním zákazníkem komunikovat.

Vám ale nabízí také nástroje ke sledování oblíbených knih, odkazů, nejčastějších akcí, nebo v jaké fázi hry lidé nejčastěji nemohou najít správné řešení.

  • Máte zájem o nějaké z našich řešení? Zajímá Vás náročnost nebo cena? napiště nám.

Hry

Pokud nabízíte hry pro děti, knihy dobrodružné, plné tajemství nebo s bohatým světem fantasie, stávají se pak hry další možností, jak se přiblížit ke čtenáři. Vtipné hry pro malé i na mozkové závity náročné hry můžete spojit s akcí, soutěží (například ukázkou z připravované knihy), nebo je nabídnout jen pro radost, aby měli čtenáři možnost se vrátit a v rámci relaxace se pobaví.

Katalogy

Nabízíte bohatou škálu knih, různých žánrů, autorů, edicí, a chtěli byste svým návštěvníkům umožnit úplně jiný požitek při procházení Vašeho internetového katalogu? Vytvoříme pro Vás zajímavý katalog knih, který umožní zákazníkům procházet nabídkou, listovat knihami, vybírat a označovat si zajímavé knihy.

V závislosti na technickém řešení katalogu a Vašeho e-shopu můžeme tyto dvě části propojit. Pokud využíváte (nebo byste měli zájem použít) sledování aktivity pomocí analytických nástrojů Google Analytics, bude napojení na tyto služby samozřejmostí.

Listování

Internet sice neumožňuje se knih naplno dotknout, ale díky technologii Flash jimi můžeme alespoň listovat. Pro zákazníka to znamená možnost podívat se na pár stránek knihy, přečíst pár odstavců nebo ukázek a uvidí reálnou podobu knihy, jako by ji právě držel v rukou. Výhodou pro nakladatele je také nemožnost kopírování textu a obsahu. Listování můžete využít také pro některé další materiály, například pokud vydávate magazíny, časopisy nebo ediční plány.

Interaktivní magazíny - NOVINKA

Zajímavou novinkou je kombinace podoby tištěného časopisu s možnostmi internetu a digitálního světa. Ukázkami nebo magazíny tak již nejen listujete, ale postupně se Vám objevují před očima, sledujete v magazínu vložené video nebo posloucháte audioukázku, diagramy a průvodci pomocí animací vysvětlují.


Microsite

Specifické vlastnosti a schopnosti flashe umožňují kompletní vytvoření webové prezentace. Doporučuje se však pouze u jistého specifického druhu stránek, jako jsou speciální akce nebo knižní weby.

Rádi Vám zodpovíme všechny otázky týkající se možnosti a vhodnosti použití flashe zrovna ve Vašem případě.

oMicrone.net